image/svg+xml
image/svg+xml

Bölüm Başkanı

Yönetim

Doç. Dr. Ramazan YILMAZ

Bölüm/Anabilim Dalı Başkanı

0 378 223 52 23

ryilmaz@bartin.edu.tr 

Değerli Öğrenciler;

Bartın Üniversitesi, Fen Fakültesi, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü olarak lisans düzeyinde ilk öğrencilerimizi 2019-2020 akademik yılı güz döneminde aldık. Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü ülkemizde öğrenciler tarafından en çok tercih edilen bölümlerden biri olup, %100 doluluk oranına sahiptir. Bartın Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü diğer üniversitelerdeki aynı isimli bölümlerden farklı olarak ülkemizde Fakülte Düzeyinde açılan ilk bölümdür. Bu farklılık, birçok avantajı da beraberinde getirmektedir. Mezunlarımız aynı isimli bölümlerden mezun olan öğrencilerden farklı olarak Fakülte Diploması alma olanağına sahip olmaktadır.

Bartın Üniversitesi, Fen Fakültesi, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümünün başlıca üstün yanları şu şekildedir;

- Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü 3 doçent doktor, 2 doktor öğretim üyesi ve 1 araştırma görevlisi şeklinde güçlü bir akademik kadro ile öğretim ve araştırma faaliyetlerini sürdürmektedir. Böylelikle alanında güçlü, genç ve dinamik bir akademik kadrodan eğitim alma imkânına sahip olabileceksiniz.

- Öğrencilerimiz isteğe bağlı İngilizce Hazırlık öğrenimi görebilmektedir. Bu durum, mezun öğrencilerimize iş hayatına atıldıklarında ve/veya lisansüstü eğitim almak istediklerinde önemli avantajlar sağlayacaktır.

- Öğrencilerimiz bölümümüzde lisans öğrenimi görürken, şartları sağlamaları durumunda çift anadal ve yandal yapabilme olanağına sahip olabileceklerdir. Böylece öğrenciler çift diploma ile mezun olabileceklerdir. Çift anadal ve yandal programı için çalışmalar devam etmedir.

- Öğrencilerimiz; Erasmus değişim programından yararlanarak öğrenimlerinin bir kısmını yurtdışındaki üniversitelerin eş değer bölümlerinde tamamlayabileceklerdir.

- Bölümümüz güçlü bir laboratuvar, donanım ve yazılım alt yapısı ve olanaklarına sahiptir.

- Bölümümüzün lisansüstü programı 2019-2020 akademik yılı itibariyle aktif hale getirilmiştir. Böylece mezun öğrencilerimiz diledikleri takdirde ve koşulları sağlaması durumunda lisansüstü eğitime de devam ederek, bilgi ve deneyimlerini geliştirmeye devam edebilmektedir.

- Bölümümüzde; bilgisayar programlama, web programlama, mobil uygulama geliştirme, makine öğrenmesi, yapay zeka, veri madenciliği, dijital oyun tasarımı, grafik ve animasyon tasarımı, sanal ve artırılmış gerçeklik uygulamaları geliştirme, robotik uygulamalar, video tasarımı, proje yönetimi gibi iş dünyasının ihtiyaç duyduğu güncel dersler verilerek, öğrencilerimizin yetkinlikleri artırılmaya çalışılmakta ve mesleki hayatlarına hazırlanmaktadır.

- Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü mezunlarımız; web tasarımı / programlama, veri tabanı tasarımı / yönetimi, sistem mimarlığı, sistem analizi / tasarımı, bilgisayar programcılığı, sistem denetimi, kullanılabilirlik analisti, proje ekip yönetimi, bilgisayar ağları kurumu / yönetimi, üniversitelerin ilgili bölümlerinde araştırma görevliliği gibi alanlarda çalışabilme olanağına sahiptir. Ayrıca mezunlarımız formasyon alarak bilişim teknolojileri öğretmeni olabilme olanağına da sahip olabilmektedir.

Bölümümüz ile ilgili daha detaylı bilgi elde edinmek istiyorsanız lütfen benimle irtibata geçiniz: ryilmaz@bartin.edu.tr 

Web sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Sizleri aramızda görmek istiyoruz.

Doç. Dr. Ramazan YILMAZ

Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü

Bölüm Başkanı